zantara.eu

Edek 31.01.2021

Gaśnice - zastosowanie i rodzaje

Polecane: Kursy zawodowe kielce

Kwestia wyboru i instalacji gaśnic jest zwykle podejmowana przez gospodynię domową. Jest to dość trudne, ponieważ musisz wiedzieć, do jakich przedmiotów jest potrzebny. W sprzedaży są gaśnice z użyciem standardowych narzędzi ręcznych, np. W sklepach z rękawiczkami jednorazowymi. Zwykle są też bardzo drogie. Jedynym rozsądnym wyborem jest przenośna gaśnica.

Gaśnice - którą kupić?

Gaśnica przenośna sprawdza się dobrze, gdy wspomniana już jest przeznaczona tylko do gaszenia ognia w piecu lub w ogrodzie. Jest bardziej odpowiedni dla miasta - w metrze lub na stacji. Przydaje się również do czyszczenia pożarów, ponieważ nie będzie trzeba zabierać ze sobą gaśnicy. Lepiej nie oszczędzać na tym rozwiązaniu. Cena jest wysoka, a możliwość kontuzji ograniczona.

Gaśnice - części zewnętrzne

Zewnętrzne części gaśnicy są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego - najczęściej mają kształt typowych gaśnic. Pozwala to na szybkie dostosowanie się do kształtu części i rodzaju gaśnicy. Kształt ustnika mocującego gaśnicę również wpływa na jej skuteczność. Najczęściej (ale nie wszystkie) gaśnice mają zamknięty ustnik. Minimalizuje to hałas i wibracje spowodowane wymianą powietrza z ustnikiem.

Gaśnice - instalacja

Do wyboru są dwa rodzaje gaśnic. Pierwsze z nich to urządzenia przeznaczone do użytku ze specjalnym ustnikiem.

Polecane: Ogłoszenia w internecie

Tagi: gaśnicy, gaśnic, gaśnice, gaśnice wodne, gaśnice proszkowe, gaśnice mgłowe zastososwanie, gaśnice do gaszenia komputerów, gaśnice kraków, gaśnice domowe, gaśnice śniegowe, gaśnice pianowe,