zantara.eu

Edek 01.02.2021

Altana czy altana?

Polecane: wiata śmietnikowa

Oba terminy są zwykle kojarzone z altaną, której konstrukcją jest jedna wielka kopuła. Mówiąc o altankach, mamy na myśli zazwyczaj dobrze ukształtowaną konstrukcję w małym prostokącie. Altana nie jest zbyt imponująca strukturą i nie jest zbyt duża w porównaniu z altaną w przypadku altanki ogrodowej.

Altanka lub altana ogrodowa

Zwykle altana jest dachem umieszczonym wokół danego budynku, tj. w postaci konstrukcji betonowej lub stalowej. Zwykle nie ma okien, z wyjątkiem tych połączonych z nim metalowymi prętami. Altana może być konstrukcją zadaszoną lub po prostu obiektem budowlanym, takim jak altana lub filar. To ostatnie rozwiązanie jest najbardziej eleganckie, ponieważ dach nie stanowi części budynku i jest od niego całkowicie niezależny. Altana może być wykonana ze stali, aluminium lub nawet koperty. Ostatnia opcja jest najnowocześniejsza i obecnie najpopularniejsza. Altana kopertowa to stosunkowo nowe zjawisko na polskim rynku budowlanym. Wykonany jest z metalowej siatki, która częściowo przesłania, a częściowo przesłania widok dachu i całego dachu. Możliwe jest również wykonanie dachu z drutu. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo szczegółową dekorację budynku oraz nadaje mu pewnego rodzaju przezroczystości i ornamentyki.

Altana z grillem

Podstawową formą altanki jest metalowy grill. Są też takie wiaty jak wiaty grillowe. Są rozwiązaniem, które najczęściej instaluje się m.in.w centrach handlowych. To rodzaj tymczasowego schronienia, które służy do oszczędzania energii elektrycznej. Altanka wykonana z metalowego grilla nie wymaga fundamentu, w każdej chwili można ją postawić za pomocą specjalnego wspornika.

Grill może być wykonany z różnych typów. Jednym z nich są grille gazowe. Mają wiele opcji. Wiaty z grillem gazowym są najprostsze i najbardziej praktyczne, zasilane są za pomocą przycisku gazowego. Grille wykonane z tego typu grilla często posiadają dodatkowe przedłużenie, które pozwala wykorzystać dodatkową moc. Jeśli grill jest również zasilany, można założyć płaszcz wodny. Dzięki temu grill jest jeszcze bardziej praktyczny.

Polecane: Akcesoria elektryczne

Polecane: Wejdź tu

Tagi: altana, budynku, wiaty, dachu, altana z grillem, altana ogrodowa, altana drewniana, altana z bali, altana nowoczesna, altana ogrodowa obi,